Didgeridoo, výroba, prodej, výuka, koncerty.
Novinky o nástrojích Tomáše Dufka na FACEBOOKU Novinky o nástrojích Tomáše Dufka na FACEBOOKU

Nejoblíbenější

CZECH DIDGERIDOO & DRUMS - výroba, prodej, výuka, koncerty.

O nás

CZECH DIDGERIDOO & DRUMS je společný projekt přátel, výrobců a hudebníků, kteří se zaměřují na výrobu, prodej, výuku a koncerty v oblasti etnické hudby (také world music). Jak už název projektu napovídá, hlavní oblastí zájmu je dechový hudební nástroj DIDGERIDOO a BUBNY (DRUMS) - rytmické nástroje z různých koutů světa.
Nabídka jednoho z nejstarších hudebních nástrojů světa - didgeridoo, je tvořena z tuzemských i zahraničních dřevin (jasan, jilm, javor, dub, eukalyptus, teak,..), ale také z kompozic dřeva, duralu a speciálních směsí – teleskopické didgeridoo cestovního a koncertního typu. Výrobou a prodejem didgeridoo se zabývá výrobce netradičních hudebních nástrojů (cajón, rámový buben(šamanský, laditelný prstový a bodhrán), ústní harfy atd.) a hudebník Tomáš Dufek z Vysočiny. Zájemcům o výuku hry na didgeridoo jsou nabízeny skupinové workshopy, interaktivní tréninkové CD (1.+2.díl), také individuální výukový přístup. Výukou a koncerty se zabývá hudebník, pořadatel benefičních akcí a lektor Zdeněk Vilímek.
Nabídka bubnů (drums) - dřevěných rytmických nástrojů je tvořena tuzemskými i zahraničními výrobky typu djembe, šamanský rámový buben, congo, darbuka, cajón, irský bohdrán a prstový buben. Zájemci o tuto oblast si mohou vybrat z široké nabídky kvalitních ručně vyráběných bubnů a dalších perkusivních nástrojů (chřestidla, dešťové hole, tamburíny, berimbau, ústní harfy a další). Na výrobu a prodej bubnů a dalších hudebních nástrojů je zaměřen výrobce a hudebník Marian Vajčner z Olomoucka.
Hlavním cílem projektu CZECH DIDGERIDOO & DRUMSje nabídnout pestrobarevnou paletu výrobků a služeb v oblasti především dřevěných etnických hudebních nástrojů, které plně uspokojí hráčskou potřebu či touhu po technické, hudební a estetické stránce. V případě zájmu či jakýchkoliv dotazů se na nás můžete kdykoliv obrátit a pokud to bude v našich silách, rádi Vám vyjdeme vstříc.
Více na www.czechdidgeridoo.com nebo www.czechdrums.com

Za tým CZECH DIDGERIDOO & DRUMS:

Tomáš Dufek
Provozovatel CZECH DIDGERIDOO, výroba a vývojové řešení netradičních hudebních nástrojů – didgeridoo (dřevěné a teleskopické), rámových bubnů (šamanské, laditelné prstové a bodhrány), cajónů, ústních harf atd.
Marian Vajčner
Provozovatel CZECH DRUMS, výroba, prodej a oprava bubnů, prodej dalších etnických hudebních nástrojů a výrobků.
Zdeněk Vilímek
Zakladatel projektu CZECH DIDGERIDOO (od 2003), vývoj teleskopického didgeridoo, výuka hry na didgeridoo, tréninkové CD, benefiční koncerty v jeskyních, čajovnách a kostelích.
Z HISTORIE PROJEKTU
Někdy v roce 1999 se zrodila myšlenka začít se věnovat dechovému nástroji didgeridoo po hudební, technické i estetické stránce. Po prvních hráčských  pokusech (PVC, trubka od vysavače, bambus apod.), přes zkušenosti s tuzemskými dřevinami (jasan, lípa, dub, javor, borovice apod.) v Beskydské dílně, vznikl projekt s původním názvem CZECH DIDGERIDOO. Od roku 2003 se Zdeněk Vilímek (zakladatel projektu) již zabýval zakázkovou výrobou a prodejem  didgeridoo, převážně z moravských dřevin a jeho přítelkyně Petra Davidová (dnes Vilímková) tvořivě zdobila výrobky po výtvarné stránce (australské, africké, indiánské motivy; mandaly, zvířata, pravěké symboly). Několik let také projekt fungoval pod chráněnou dílnou v Olomouci, kde lidí se sociálně-zdravotním ohrožením a postižením vyráběli a zdobili dřevěnné didgeridoo.
V letech 2005-2006 postupně vznikaly sekce výuka a koncerty, které díky potřebám začínajících a mírně pokročilých hráčů začaly nabízet navazující didgeridoo služby – individuální výuka hry, tréninkové CD, workshopy, koncerty apod. Na jaře roku 2009 došlo ke zlomové spolupráci se zkušeným výrobcem bubnů a kamarádem Marianem Vajčnerem z Vésky u Olomouce, který má více jak dvanáctileté zkušenosti v této oblasti. Původní didgeridoo projekt byl rozšířen o nabídku bubnů (tuzemských i zahraničních) a přejmenován na CZECH DIDGERIDOO & DRUMS. Zájemci o tuzemské i exotické hudební nástroje si tak nyní mohou vybrat z daleko širší nabídky. V sekci prodej najdete vzory již vyrobených didgerid a bubnů, které slouží jako vzorník pro zakázkovou výrobu nebo přímý prodej nabízených výrobků. Můžete si však navrhnout i vlastní didgeridoo nebo buben a vybrat si tak druh dřeva, tvar, barvu, zdobení apod. Aby toho nebylo málo, v létě 2009 došlo k další spolupráci opět se zkušeným výrobcem hudebních nástrojů a kamarádem Tomášem Dufkem z Vysočiny, který v rámci výroby a prodeje rozšiřuje nabídku o své didgeridoo, šamanské rámové bubny, koncovky, ústní harfy a další hudební nástroje. Tak vznikl současný tým, který díky úzké spolupráci otevírá nový virtuální prostor. pro netradiční hudební nástroje. Naším hlavním cílem je nabídnout  pestrobarevnou paletu výrobků a služeb v oblasti především dřevěných hudebních nástrojů (didgeridoo, bubny, koncovky a další), které plně uspokojí Vaši hráčskou, technickou i estetickou potřebu nebo touhu.


 

CZECH DIDGERIDOO & DRUMS
Designed by © 2024 OlomouckéWeby.cz  


Tato stránka používá cookies za účelem efektivního poskytování služeb. Používáním této stránky s tím souhlasíte.